STURM O NAJBLIŻSZYCH PLANACH

Redakcja, Sky Sports

2013-12-08

Wczoraj późnym wieczorem Felix Sturm (39-3-2, 18 KO) zdetronizował Darrena Barkera (26-2, 16 KO) z tronu federacji IBF wagi średniej, odsyłając go przy tym do szpitala z uszkodzonymi biodrami. Anglik w przeszłości przeszedł już dwie operacje na biodra i jego trener w rozmowie ze stacją Sky Sports otwarcie przyznał, iż mógł to być nawet ostatni występ jego podopiecznego.

- Biłem go z całego skrętu ciała, ile miałem siły. Przygotowywaliśmy się pod tym kątem w trakcie obozu i przyniosło to efekty. Mam nadzieję, że wszystko jest z nim w porządku, bo wiem iż poczuł ból już po naszym spotkaniu. Jesteśmy ludźmi słowa, dlatego chciałbym dać mu rewanż w przyszłym roku - zapewnił nowy, a zarazem już czterokrotny champion wagi średniej.

- Z różnych względów nie zaczynałem ostro swoich walk w ostatnim czasie, a przecież właśnie to jest dla mnie najlepsza taktyka. Darren też mnie trochę zaskoczył swoim lewym sierpowym, jednak w drugim starciu poukładałem to już sobie. Pomimo swojego wieku czuję się doskonale, tym bardziej, że tym razem trenowałem już z głową. A trenując w ten sposób mogę jeszcze spokojnie poboksować z pięć lat na wysokim poziomie. Czuję się gotowy na każdego - stwierdził Sturm. Zapytany przez angielskich dziennikarzy jak oceniłby swój występ, dodał.

- To chyba drugi najlepszy występ w całej mojej karierze, bo na zawsze numerem jeden będzie pojedynek z Oscarem De La Hoyą - skwitował Niemiec.