WBO: LEAPAI Z MARSZU PRETENDENTEM KLICZKI, ALBO ELIMINATOR Z CHISORĄ

Redakcja, The Ring

2013-12-04

Działacze federacji WBO postanowili, że opromieniony zwycięstwem nad Denisem Bojcowem Alex Leapai (30-4-3, 24 KO) awansuje w najnowszym rankingu na pierwsze miejsce. Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy zyska status oficjalnego pretendenta dla zasiadającego na tronie Władimira Kliczki (61-3, 51 KO).

Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta jutro. Jeśli jednak potężnie bijący wojownik z wysp Samoa będzie musiał stoczyć jeszcze oficjalny eliminator do tego tytułu, jego rywalem będzie Dereck Chisora (19-4, 13 KO), aktualny mistrz Europy wagi ciężkiej i były pretendent do pasa WBC.

- Jutro ogłosimy challengera dla Władimira Kliczki, albo wyznaczymy zawodników do walki eliminacyjnej do tego statusu. Dziś wieczorem będziemy głosować w tej sprawie, a decyzję opinii publicznej podamy jutro - zapowiedział prezydent federacji WBO, Paco Valcarcel.

Przypomnijmy, iż 23 listopada Leapai sprawił ogromną niespodziankę, posyłając niepokonanego Denisa Bojcowa dwukrotnie na deski i wygrywając wysoko na punkty. Rosjanin w razie zwycięstwa miał zagwarantowany bój z młodszym z ukraińskich braci, jednak Alex sprawił niezłego psikusa zarówno niemieckim promotorom, jak i działaczom WBO. Chisora z kolei tydzień później zastopował w trzeciej rundzie cenionego Czecha Ondreja Palę, a kolejny pojedynek stoczy 8 lutego w Londynie. Czy tego dnia jego rywalem będzie Leapai? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro.