RING TELEGRAM

Redakcja, Boxingscene

2013-12-04

Jewhen Chytrow (na zdjęciu) - mistrz świata wagi średniej w boksie olimpijskim sprzed dwóch lat, podpisał zawodowy kontrakt. Jego nowym promotorem został... wciąż aktywny jako pięściarz Dmitriy Salita (35-2-1, 18 KO).

Chytrow zaczął boksować w wieku trzynastu lat, mając na koncie już ponad 500 walk! Jego debiut na zawodowym ringu nastąpi 18 grudnia.

Do eliminatora federacji IBF dywizji junior średniej dojdzie 24 stycznia, a zmierzą się w nim Cornelius Bundrage (32-5, 19 KO) oraz Joey Hernandez (23-1-1, 13 KO).

- Jestem w dobrej formie. Po tym zwycięstwie skoncentruję już całą swoją uwagę na Kliczce - zapowiada Kubrat Pulew (18-0, 9 KO), który 14 grudnia "na przetarcie" skrzyżuje rękawice z twardym Shermanem Williamsem (36-13-2, 19 KO).

Bobby Gunn (21-5-1, 18 KO) miał zaplanowany na 18 grudnia pojedynek z Royem Jonesem Jr, ale ten wybrał ostatecznie inną opcję. Mistrz świata w walce na gołe pięści nie kryje rozczarowania.

- To przyprawia mnie o mdłości. Jak już daję słowo, to je dotrzymuję. Z Jamesem Toneyem walczyłem ze złamaną ręką. Nie spodziewałem się, że Roy zrobi coś takiego na dwa tygodnie przed terminem - nie kryje złości dawny rywal Tomka Adamka, ktory ostatecznie zmierzy się z byłym pogromcą Roya, Glenem Johnsonem (52-18-2, 36 KO).

Przypomni o sobie również uważany niegdyś za wschodzącą gwiazdę wagi ciężkiej, dziś już trochę podstarzały Fres Oquendo (36-7, 23 KO). Notowany na piątym miejscu rankingu federacji WBA Portorykańczyk nie ma wyznaczonej daty, ale podobno do ringu wyjdzie w lutym. Jego menadżer Tom Tsatas namawia Deontaya Wildera, Chrisa Arreolę oraz Tysona Fury'ego na podjęcie rękawicy.