MARIUSZ KOŁODZIEJ: WACH NIE CHCE WALCZYĆ

Redakcja, Twitter

2013-11-29

Mariusz Kołodziej - szef grupy Global Boxing Promotions poinformował za pośrednictwem portalu Twitter, że prawdopodobnie nie dojdzie do wyczekiwanego pojedynku Mariusza Wacha (27-1, 15 KO) z Bryantem Jennningsem (17-0, 9 KO) 18 stycznia podczas gali HBO w Montrealu. Zdaniem promotora powodem jest to, iż blisko 34-letni pięściarz z Krakowa nie chce wyjść do ringu z Amerykaninem. 

"Wach nie chce podjąć walki" - napisał Kołodziej, który jeszcze kilka dni temu mówił, że Polak wyraził duże zainteresowanie stoczeniem pojedynku z Jenningsem. Kontrakty na tę walkę były już przygotowane, a promotor pięściarza dogadał się z przedstawicielami stacji oraz prowadzącym interesy 29-latka z Filadelfii Garym Shawem. Wydawało się, że na przeszkodzie może stanąć tylko i wyłacznie kontuzja. 

Przedtem prognozowano, że "Viking" wyjdzie do ringu podczas grudniowej gali w Radomiu, jednak nie skorzystano z tej możliwości, głównie ze względu na potyczkę Wacha z "By-By". W tej chwili najbliższe plany byłego pretendenta do zdobycia tronu w wadze ciężkiej dalej pozostają nieznane.