PACQUIAO POMAGA OFIAROM TAJFUNU

Redakcja, journal.com

2013-11-28

Ostatnie poważne problemy nie zraziły Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO), którego priorytetem jest obecnie niesienie pomocy ofiarom tajfunu Haiyan (Yolanda). Szacuje się, że śmierć poniosło około 20 tysięcy osób, a miliony zostały bez dachów na głowę. Straty przekroczyły pół miliarda dolarów amerykańskich.

Tuż po zwycięskiej walce z Brandonem Riosem (31-2-1, 23 KO) "Pacman" zamierzał odwiedzić poszkodowanych, by podnieść ich morale i udzielić wszelkiej możliwej pomocy. Podobno Manny chciał przeznaczyć na ten cel 22 miliony dolarów, ale jego konta bankowe zostały zamrożone, bo filipiński Urząd Skarbowy doszukał się nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych Pacquiao.

HBO i Top Rank przesłały dowody na to, że Manny opłacił wszystko w terminie, a sam zawodnik przedstawił odpowiednią dokumentację (zdjęcia zostały zamieszczony w sieci) i stwierdził, że zarzuty są niedorzeczne, a afera powinna wkrótce się zakończyć. Dodał też, że cała sprawa może mieć podłoże polityczne ze strony jego konkurencji. Jak widać na zdjęciu zamieszczonym w rozwinięciu, nie powstrzymało to legendarnego pięściarza przed spełnieniem swej obietnicy o odwiedzinach poszkodowanych rodaków.