GALA W BIAŁOBRZEGACH - POWRÓT 'GŁAZA'

Redakcja, Informacja własna

2013-11-16

Poznaliśmy już pełną obsadę gali nowej polskiej grupy Fight Events, która odbędzie się 6 grudnia w hali sportowej przy ul. Reymonta w Białobrzegach. W walce wieczoru zobaczymy powracającego na ring po porażce przed czasem Pawła Głażewskiego (20-2, 5 KO), który na dystansie ośmiu rund zmierzy się z Białorusinem Andreiem Salakhutdzinau (15-2, 5 KO). Pięściarz z Mińska to solidny przeciwniki i dla "Głaza" będzie nie tyle przysłowiowym "przetarciem", ale trudną przeszkodą na drodze do lepszych walk.

Emocji nie powinno zabraknąć także w pozostałych pojedynkach białobrzeskiej gali. Gwarantujący zawsze iskry w ringu Krzysztof Cieślak (20-5, 6 KO) również na dystansie ośmiu rund będzie rywalizował z niedawnym pogromcą Maurycego Gojko Sebastienem Cornu (15-9-3, 6 KO), noszącym ten sam przydomek, co nasz pięściarz - "Skorpion". Natomiast Andrzej Sołdra (8-0-1, 4 KO), zmierzy się z pochodzącym z Ugandy, ale reprezentującym Holandię Faroukiem Daku (17-5, 9 KO), dobrze znanym polskim kibicom z niedawnej walki z Dariuszem Sękiem, przegranej na punkty na gali w Olsztynie.

Szansę na odbudowanie rekordu nadszarpniętego licznymi w tym roku porażkami otrzyma Krzysztof Szot (17-8-1, 5 KO), jednak czeka go trudna przeprawa z mającym także coś do udowodnienia Chawazi Chacygowem (10-3, 6 KO). Wreszcie Piotr Gudel (0-1) zyska możliwość powetowania sobie nieudanego debiutu na zawodowym ringu w pojedynku z Artsiomem Pawiniczem (1-1-1). Transmisję z gali przeprowadzi stacja Orange Sport.