'WARD WYŁADUJE FRUSTRACJĘ NA RODRIGUEZIE'

Redakcja, worldboxingnews.net

2013-11-15

Andre Ward (26-0, 14 KO) jest oczywiście faworytem pojedynku z Edwinem Rodriguezem (24-0, 16 KO, ale kibice chyba zapomnieli już trochę o maestrii "S.O.G.". Jego kolega z gymu, Brytyjczyk Amir Khan (28-3, 19 KO), twierdzi, że Ward wyładuje w ringu frustrację płynącą z faktu, że ma za sobą ponad rok przerwy.

- Andre Ward to niesamowity pięściarz, jeden z najlepszych na świecie. Każdy zawodnik miałby z nim problemy. Edwin Rodriguez jest niepokonany, ale na walkę z Wardem trzeba mieć więcej atutów - uważa "King" Khan". - Ward wypada świetnie na treningach i wyładuje w ringu frustrację płynącą z faktu, że nie walczył od ponad roku.

- Myślę, że Rodriguez będzie próbował zmusić Warda do walki od samego początku i postara się sprawdzić, czy Andre zardzewiał. W ten sposób może jednak wejść na potężny cios - spekuluje Amir. - Istnieje błędne przekonanie, że Ward nie lubi wymian, ale on jest wystarczająco twardy i sprytny, by bić się z Rodriguezem w półdystansie i nadal będzie miał przewagę. Nie będzie się spieszył. Będzie rozbijał Rodrigueza runda po rundzie. Ward jest po prostu za mocny.