SAMUEL MILLER RYWALEM FONFARY?

Leszek Dudek, boxrec.com

2013-11-07

Boxrec.com podaje, że najbliższym przeciwnikiem Andrzeja Fonfary (24-2, 14 KO) będzie Kolumbijczyk Samuel Miller (26-7, 23 KO), który ostatnie walki toczył w limicie kategorii średniej lub super średniej.

26-letni "Polski Książę" powróci na ring 6 grudnia w Chicago na gali, podczas której Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (48-2-1, 34 KO) już po raz trzeci zmierzy się z 44-letnim włoskim weteranem Giacobbe Fragomenim (31-3-2, 12 KO).

Domniemany rywal Fonfary niedawno skończył 34 lata, pochodzi z Kolumbii i dysponuje nokautującym ciosem, ale w limicie 160 funtów. Miller znany jest głównie z porażek (przegrywał m.in. z Peribanem, Rubio, Verą i Lopezem), ale swego czasu udało mu się też zaskoczyć niepokonanego wcześniej Brazylijczyka Isaaca Rodriguesa.

Fonfara (#1 IBF, #2 WBO, #7 WBC) i Miller mają się zmierzyć na dystansie dziesięciu rund. Max Fonfara, manager i brat Andrzeja, w rozmowie z Bokser.org wyznał, że Kolumbijczyk jest bardzo poważnym kandydatem do walki, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wszystko ma się roztrzygnąć w ciągu kilku dni.