PACQUIAO: POWRÓCĘ DO TAKTYKI WALKI Z HATTONEM

Redakcja, Boxingscene

2013-11-04

- Czeka na mnie bardzo groźny, młody i silny rywal. Będzie poważną konkurencją - mówi Manny Pacquiao (54-5-2, 38 KO), który 23 listopada w Makau skrzyżuje rękawice z Brandonem Riosem (31-1-1, 23 KO).

- Jestem przekonany o swoim zwycięstwie w tym pojedynku. Moją przewagą będzie ogromne doświadczenie wyniesione z walk z najlepszymi bokserami. Rios jest agresywnym przeciwnikiem, lubiącym ostre wymiany w półdystansie. Dlatego też szykuje się niezwykle atrakcyjna potyczka dla kibiców. Podczas przygotowań koncentruję się na szybkości oraz swojej pracy nóg, co też powinno być moją przewagą. Oczywiście muszę być bardziej ostrożny i niwelować błędy jakie popełniłem przeciwko Marquezowi. Chcę udowodnić ludziom, że wciąż mogę walczyć jak dawniej - nie ukrywa świetny Filipińczyk.

- Efektowne zwycięstwo byłoby dla mnie czymś niezwykle ważnym i już sobie wszystko układam w głowie, obierając odpowiednią taktykę. A ta będzie podobna do tej, jaką mieliśmy opracowaną na pojedynek z Ricky Hattonem. Wtedy skończyło się bardzo szybko i nie wszystko zdążyłem pokazać, a taktyka była świetna - dodał "Pac-Man".