RING TELEGRAM: 4 LISTOPADA 2013

Redakcja, Informacja prasowa

2013-11-04

Deontay Wilder (30-0, 30 KO) ma nadzieję na walkę o wakujący pas federacji WBC po przejściu na emeryturę Witalija Kliczki. Jeśli to się nie uda, wówczas prawdopodobnie zostanie przetestowany przez doświadczonego rodaka, Tony'ego Thompsona (38-4, 26 KO).

Youri Kayembre Kalenga (17-1, 11 KO) miał być nową siłą kategorii cruiser. Nieoczekiwanie, wręcz sensacyjnie przegrał na Łotwie z tamtejszym Artursem Kulikauskisem, choć i praca sędziów trochę pozostawiała do życzenia. Francuz powrócił zwycięstwem w drugim starciu z George Tevdorashvilim (15-10-3, 9 KO) i zapowiedział, że być może zejdzie teraz na stałe do wagi półciężkiej.

A skoro już jesteśmy przy odchudzaniu, to DeMarcus Corley (40-21-1, 24 KO), były champion dywizji junior półśredniej, wraca do wagi lekkiej. Przy czym wraca to lekka przesada, ponieważ tylko raz - sześć lat temu, wystąpił w tym limicie. - Czuję się tak mocny jak już bardzo dawno się nie czułem, a w kategorii lekkiej będę jeszcze silniejszy - uważa bardzo doświadczony Amerykanin.

Siergiej Liachowicz (25-6, 16 KO) po brutalnym nokaucie z rąk Wildera powróci 16 listopada w Phoenix. Na chwilę obecną nie poznał jeszcze nazwiska swojego rywala.

Chris John (48-0-3, 22 KO) kiedyś był uważany za jednego z najbardziej niedocenianych zawodników. Dziś prawdopodobnie większość ma go za jednego z najbardziej przereklamowanych pięściarzy. Ale nie o tym... Popularny "Smok" kolejny pojedynek w obronie pasa WBA wagi piórkowej stoczy 6 grudnia w Australii. Jego pretendentem będzie Simpiwe “V12″ Vetyeka (25-2, 15 KO).