MAIDANA: BRONER NIE BĘDZIE MNIE OBRAŻAŁ!

Luis Sandoval, boxingscene.com

2013-10-30

Niepokonany mistrz świata WBA wagi półśredniej - Adrien Broner (27-0, 22 KO) - do pierwszej obrony tytułu przystąpi 14 grudnia na gali w San Antonio. Jego rywalem będzie zawsze niebezpieczny Marcos Rene Maidana (34-3, 31 KO) i z pewnością Argentyńczyk będzie jednym z najbardziej wymagających rywali w karierze młodego Amerykanina.

"El Chino" spodziewa się wojny na słowa z Bronerem, jednak nie ma zamiaru dać się sprowokować kontrowersyjnemu pięściarzowi.

- Jeśli on będzie mnie szanował, zachowam się tak samo. Niestety, Broner ma w zwyczaju obrażanie i prowokowanie swoich rywali. Pamiętam sytuację przed walką z Eloyem Perezem - Broner ubliżał mu na oczach jego rodziny. Nie toleruję takich zachowań i nie pozwolę mu na to w moim przypadku - powiedział Maidana.

Walka z Bronerem będzie czwartą, do której Marcos przygotowuje się z cenionym Robertem Garcią. 27-letni pięściarz jest zadowolony z współpracy z trenerem oraz progresu, jaki poczynili, jednak zapewnia, że jego styl się nie zmieni i w ringu znów zobaczymy agresywnego Maidanę.

- Zdecydowanie poprawiłem się w defensywie i boksuję "z głową". Ja jednak nie zamierzam zmieniać bardzo swojego stylu, będę parł do przodu. Prawdopodobnie będę boksował bardziej technicznie, jednak nadal w ringu będę agresywny - dodał Argentyńczyk.