MASTERNAK Z NIEMIECKIM SZKOLENIOWCEM

Redakcja, Przegląd Sportowy

2013-10-29

Niespełna miesiąc po moskiewskiej porażce z Grigorijem Drozdem (37-1, 26 KO) i utracie tytułu mistrza Europy wagi junior ciężkiej, Mateusz Masternak (30-1, 22 KO) już wie, kto przygotuje go do kolejnych walk i zajmie najważniejsze miejsce w narożniku. Andrzeja Gmitruka zastąpi 51-letni Karsten Röwer. Premierowy pojedynek pod okiem niemieckiego szkoleniowca "Master" powinien stoczyć w pierwszych tygodniach 2014 roku.

- W sobotę spotkałem się z promotorem Kalle Sauerlandem przy okazji gali w Oldenburgu. Padł nawet termin 14 grudnia, ale potrzebuję więcej czasu na odpoczynek. Poza tym łuk brwiowy nie goi się tak szybko, jak można było się spodziewać - powiedział nam 26-letni Masternak.

Wspólnie z promotorem pięściarz zastanawiał się także nad kandydaturą Joeya Gamache, mistrza świata WBA wagi superpiórkowej i lekkiej (1991, 1992). - Ten pomysł odpadł, bo na przygotowania musiałbym latać do Kopenhagi, gdzie Amerykanin trenuje m.in. Patricka Nielsena. Z Karstenem będę mógł trenować znacznie bliżej, bo w Berlinie - tłumaczy wrocławianin.

Do najważniejszych pięściarzy Röwera należą Denis Bojcow (waga ciężka, w 2014 roku być może zmierzy się z Władymirem Kliczką) i Jürgen Brähmer (półciężka, były mistrz świata WBO, 14 grudnia walczy o tytuł WBA). Drużynowy mistrz NRD z 1982 roku trenerką zajął się już trzy lata później. Z grupą Sauerland Event współpracuje od 2008 roku. Polscy kibice mogą go pamiętać choćby z narożnika Sebastiana Sylvestra, który dwa lata temu uległ Grzegorzowi Proksie.

- To poważny, szczery człowiek. Rozmawiałem z jego bokserami, są zadowoleni. Pierwsza walka lub dwie powinny być luźniejsze, więc mam czas na intensywną naukę niemieckiego. Nie ukrywam, że do tej pory nie szła mi ona rewelacyjnie, ale gdy nadejdzie duże wyzwanie, z trenerem będziemy się już swobodnie komunikować - zapewnia Masternak. Bokser nie zerwie współpracy z Piotrem Wilczewskim, który do tej pory był jego drugim szkoleniowcem.

- W początkowym okresie przygotowań będę trenował razem z Piotrkiem we Wrocławiu lub w Dzierżoniowie i dopiero w decydującej fazie przeniosę się do Berlina na sparingi. Oficjalnie nie jestem jeszcze podopiecznym Röwera, ale trener zapewnił, że chętnie mi pomoże - zaznacza były mistrz Europy. - To doświadczony szkoleniowiec i powinien wprowadzić do mojego boksu trochę dyscypliny. Mam nadzieję, że czeka nas ciekawa współpraca, a na sali treningowej uda nam się stworzyć dobry klimat - mówi "Master".

Przegląd Sportowy >>>