MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

Leszek Dąbrowski, Informacja własna

2013-10-29

W dniach 19-20 października na terenie Klubu Sportowego MKB Energetyka Lubin 'Kościółek' odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie. Do zawodów zgłosiło się ponad 60 zawodników (rocznik 1999) z 23 klubów III strefy.
W walkach finałowych mogli brać udział zawodnicy zgłoszeni do centralnej kartoteki PZB posiadający aktualną licencję PZB lub OZB oraz aktualne badanie lekarskie zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Regulaminu Opieki Zdrowotnej PZB.

W niedzielny poranek zawodnicy, którzy dzień wcześniej wygrali swoje walki, pojawili się na ringu, by stoczyć bój o złoty medal i prawo startu w Mistrzostwach Polski.
W rozwinięciu zawodnicy którzy zdobyli tą kwalifikację.

38,5kg Piotr Zimny (Box Lwówek Śląski)

40kg Sebastian Mielczarek (RKS Łódź)

41,5kg Adrian Żytniewski (Champion Chojnów Powiat Legnicki)

43kg Sebastian Olszewski (RKS Łódź)

44,5kg Błażej Bochenek (MKB Energetyka Lubin)

46kg Daniel Krawczuk (Champion Chojnów Powiat Legnicki)

48kg Dominik Kornacki (BKS Concordia Knurów)

50kg Krzysztof Zachary (Champion Chojnów Powiat Legnicki)

52kg Mariusz Gruszka (PKB Dąbrowa Górnicza)

54kg Kamil Lara (RKS Łódź)

56kg Damian Głowacz (MKB Energetyka Lubin)

59kg Wojciech Pudłowski (Boks Polonia Świdnica)

62kg Łukasz Szczepaniak (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)

68kg Kacper Bura (RMKS Rybnik)

76kg Szymon Stankiewicz (MKB Energetyka Lubin)

+76kg Oskar Safatiam (Szombierki Bytom)
 

Na turnieju obecni byli przedstawiciele zarządu Dolnośląskiego Związku Bokserskiego, który z uwagą przyglądał się walkom najmłodszych zawodników. Na zakończenie puchar najlepszemu zawodnikowi turnieju - Damianowi Głowaczowi z MKB Energetyki Lubin, wręczył Bronisław Rybka - prezes Energetyki Sp.z o.o.

Nagrodę dla Łukasza Kwaśnika za zdobycie Mistrza Polski w kategorii Młodzików w w roku 2012 w Poznaniu, wręczył  prezes MKB Energetyka Lubin - Robert Milewicz.

Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Organizatorami turnieju bokserskiego byli: MKB Energetyka Lubin, Energetyka sp. z o.o., The Gladiators. Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Dolnośląski Urząd Wojewódzki.
Możliwość zorganizowania tak ważnego turnieju możliwa była dzięki rozwojowi boksu w Lubinie i za sprawą sponsora strategicznego Energetyki sp. z o.o.