KADRA WYLECIAŁA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Redakcja, PZB

2013-10-12

Wczoraj w Hotelu „Gromada” w Warszawie, tuż przed wylotem do Kazachstanu, odbyło się spotkanie z reprezentacją Polski Mistrzostw Świata Seniorów, które już jutro rozpoczną się w Ałmatach. Spotkanie poprowadził Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, który życząc powodzenia dodał, że najważniejsze jest aby każdy z Polaków pokazał ducha walki i zaprezentował swoje maksymalne możliwości. W spotkaniu uczestniczył również V-ce Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Mustafa Kucinoglu, Kierownik Wyszkolenia PZB Mariusz Durjasz oraz trener Michała Kowalczyka Paweł Babicki.

Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Świata w Kazachstanie Polskę reprezentować będzie czterech zawodników: Dawid Michelus (60 kg), Ireneusz Zakrzewski (69 kg), Michał Kowalczyk (75 kg) i Mateusz Tryc (81 kg). Zawodnikom towarzyszyć będzie Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniew Górski oraz V-ce Prezes PZB ds. Finansowych Mustafa Kucinoglu, który do ekipy dołączy dwa dni później.

Kadrę szkoleniową stanowią: Ludwik Buczyński p.o. Trenera Kadry Narodowej Seniorów i Zbigniew Raubo Trener Młodzieżowej Kadry Narodowej Męskiej. Reprezentacja Polski udała się do Kazachstanu wczoraj z lotniska im. F. Chopina w Warszawie o godzinie 15.40. Losowanie par przeprowadzone zostanie w niedzielę o godzinie 13.00, a pierwsze walki eliminacyjne rozpoczną się w poniedziałek 14  października o godzinie 14.00. Na BOKSER.ORG będziemy na bieżąco informować o wynikach naszych reprezentantów.