DIAZ: JEŚLI BRADLEY ZACHOWA ZIMNĄ KREW, ŁATWO POKONA MARQUEZA

Adam Matys, RingTV

2013-10-09

Już tylko dni dzielą nas od wielkiej gali HBO PPV w Las Vegas, podczas której na przeciw siebie w ringu staną aktualny mistrz świata federacji WBO w wadze półśredniej Timothy Bradley (30-0, 12 KO) oraz 40-letni meksykański wojownik Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO).

Trener Amerykanina ocenił przygotowania do walki jako niezwykle udane.

- Cały obóz przygotowawczy przebiegł pomyślnie. W ubiegłą sobotę zakończyliśmy go 12-rundowym sparingiem z trzema różnymi pięściarzami. Jesteśmy gotowi w stu procentach na walkę z Marquezem – powiedział Joel Diaz, który jest równieśnikiem "Dinamity"

W programie "24/7" emitowanym przez stację HBO Bradley i jego szkoleniowiec podkreślali jak bolała ich krytyka, która spadła na nich po walce z Mannym Pacquiao (54-5-2, 38 KO). Diaz spodziewa się, że tym razem może być podobnie.

- Kiedy pokona Juana, ludzie będą mówić, że to nic takiego, bo pokonał 40-latka. Kiedy przegra, będą gadać, że jak mógł przegrać z 40-latkiem – stwierdził trener mistrza. - Jeśli Tim nie będzie się podpalał i zachowa zimną krew – zwycięży. Musi jedynie wykonać plan taktyczny, jaki mu przedstawiłem. Musi mnie słuchać. Podczas ostatniego sparingu robił dokładnie to, co mu mówiłem i zaprezentował się fenomenalnie.