KAWULSKI: GOŁOTA TO JEST DZIADEK, KTÓRY NIE UMIE SIĘ JUŻ BIĆ

Redakcja, fakt.pl

2013-10-08

Swego czasu sporo mówiło się o możliwych występach Andrzeja Gołoty (41-9-1, 33 KO) w MMA. Maciej Kawulski w rozmowie z Faktem zdradza, że kontaktował się w tej sprawie z ludźmi polskiej legendy boksu, ale porozumienie było niemożliwe.

Andrzej Gołota to najsłynniejszy z polskich byłych przedstawicieli sportów walki ostatnich dwóch dekad, który nie wyszedł do pojedynku w MMA. Jak ujawnia Kawulski, poważne próby w tym kierunku były jednak podejmowane. Za każdym razem nie udawało się przebić przez gąszcz menedżerów i promotorów.

– Najlepsze jest to, że sam zawodnik potwierdza, że każdy z tych ludzi prowadzi jego interesy. Zaczynasz negocjacje, masz w głowie mętlik. Kończysz, dalej masz mętlik. I dalej nic nie załatwiłeś – mówi Kawulski. W międzyczasie chęć na Gołotę przeszła zarówno jemu, jak i drugiemu współwłaścicielowi federacji Martinowi Lewandowskiemu.

– Myśleliśmy o nim w czasach, kiedy był boom na "Pudziana", a później jeszcze przed bokserskim pojedynkiem Gołota – Saleta. Pieniądze nie były problemem. Można się przecież wesprzeć zagwarantowaniem mu procentowego udziału w zyskach z imprezy. Gorzej, że jego ludzie, a prawdopodobnie nawet on sam, nie mieli pewności, co w ogóle robić. Kiedyś dostałem od Main Event propozycję zrobienia walki Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowem w formule... amerykańskiego wrestlingu. Sami widzicie, na jakim on musi być etapie świadomości. Dziś to temat zamknięty. On do ringu powinien już wychodzić tylko po to, żeby wręczać puchary – komentuje Kawulski.