MARQUEZ O TESTACH ANTYDOPINGOWYCH

Redakcja, FightHype

2013-10-08

- Nie mam z tym żadnego problemu, czuję się szczęśliwy i chcę udowodnić, że testy antydopingowe to dla mnie nie problem - powiedział legendarny meksykański wojownik Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO), na którego w kilkunastu ostatnich miesiącach spadły podejrzenia o stosowanie nielegalnych substancji wspomagających.

Bardzo długo obóz "Dinamity" negocjował z ekipą Tima Bradleya (30-0, 12 KO), który chciał jak najbardziej kompleksowych testów sprawdzających czystość obydwu zawodników. "Desert Storm" był zdania, że badania powinny przeprowadzić instytucje VADA i WADA, lecz Marquez miał swoje obiekcje. Stanęło na specjalnych testach kontrolowanych przez Nevada State Athletic Commission.

- Byłem testowany 4 razy w ciągu ostatnich piętnastu dni. Nigdy nie mówili, kiedy się zjawią. Miałem 4-5 testów w ciągu dwóch tygodni. Trzy razy pobierano mi krew, raz mocz - wyjaśnia 40-letni Marquez, który w oczach wielu jest wyraźnym faworytem sobotniego pojedynku. Transmisję z walki przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.