POLSKA KADRA JUNIOREK NAJLEPSZA NA ŚWIECIE

2013-09-29

Dziś w Warszawie na lotnisku powitaliśmy reprezentację naszych młodych pięściarek, powracających z 2 Mistrzostw Świata Juniorek i Kadetek, które zakończyły się wczoraj w bułgarskim kurorcie Albena. W gronie dwunastu zawodniczek z kadry prowadzonej przez trenera Tomasza Różańskiego znalazły się trzy mistrzynie świata, a nasze juniorki w klasyfikacji drużynowej tych mistrzostw zajęły pierwsze miejsce, przed Kazachstanem, Chinami i Rosją. W klasyfikacji kadetek, z jednym złotym medalem i dwoma brązowymi Polska uplasowała się na szóstym miejscu. W łącznej klasyfikacji polska kadra z sześcioma medalami zajęła bardzo wysoką drugą pozycję, za Rosją, której pięściarki wywalczyły aż jedenaście medali, w tym pięć złotych.

Niestety w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu. Dziś na warszawskim lotnisku nasz redaktor był jedynym przedstawicielem polskich mediów, a w trakcie trwających prawie tydzień mistrzostw, za wyjątkiem naszego portalu i jeszcze jednego niewielkiego serwisu bokserskiego, nie było żadnych relacji w polskich mediach. A przecież byliśmy świadkami wielkiego, historycznego sukcesu! Pozostaje nadzieja, że za dwa lata kolejne mistrzostwa będą już relacjonowane w sposób proporcjonalny do wyjątkowych osiągnięć naszych reprezentantek, które zasługują na wielkie uznanie i szacunek. Przypomnijmy raz jeszcze nazwiska medalistek: złote medale - kadetka Justyna Walaś (63 kg), juniorki Paulina Jakubczyk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg), medal srebrny - juniorka Elżbieta Wójcik (75 kg), medale brązowe - kadetki Agata Kawecka (50 kg) i Larysa Sabiniarz (66 kg). Apelujemy do polskich mediów, aby przestały lekceważyć sportowców, którzy odnoszą sukcesy i godnie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej!