GERBER: BĘDZIE OKAZJA GO SKONTROWAĆ

Redakcja, Ring TV

2013-09-20

- On ciągle wywiera ogromną presję i nie robi kroku w tył. Przy takim stylu to może okazać się moją szansą, ale może i przekleństwem. Na pewno będzie okazja go skontrować, gdyż ma luki w swojej defensywie. Z drugiej strony będę musiał uważać na jego nokautujący cios. Moim zadaniem jest wykorzystanie jego agresji przeciwko jemu samemu. Mam to wszystko poukładane i zaplanowane, ponieważ wraz moim trenerem Karstenem Rowerem ustaliliśmy chyba odpowiednią taktykę na Anglika - mówi na godziny przed spotkaniem z Dereckiem Chisorą (17-4, 11 KO) o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej skazywany przez większość na porażkę Edmund Gerber (23-1, 14 KO).

- Przyjąłem tę ofertę, bo tylko takimi starciami można się rozwijać i robić krok naprzód. Poważni zawodnicy toczą trudne walki, a ta z pewnością sprawi, że będę lepszym pięściarzem w przyszłości - dodał Niemiec, który zdaje sobie sprawę z tego, że ewentualna porażka może zastopować jego karierę.

- To moja ostatnia szansa by zaistnieć w świecie na poważnie. Chcę udowodnić wszystkim, że porażka ze Sprottem była tylko jednorazową wpadką - zakończył Gerber.

Przypomnijmy, iż bezpośrednią relację z gali w Londynie przeprowadzi Polsat Sport Extra. Początek jutrzejszej transmisji od 22:30.