WARD Z RODRIGUEZEM OFICJALNIE

Redakcja, Boxingscene

2013-09-20

Edwin Rodriguez (24-0, 16 KO) dostał ofertę na 800 tysięcy dolarów, ale żądał okrągłego miliona. Jak widać obie strony w końcu doszły do porozumienia, bo "La Bomba" ostatecznie 16 listopada w Citizens Business Bank Arena w Ontario skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą turnieju "Super Six" oraz złotym medalistą olimpijskim z Aten, Andre Wardem (26-0, 14 KO). Ich potyczka będzie transmitowana przez stację HBO.

- Jestem podekscytowany powrotem na ring i walką z młodym, niepokonanym i głodnym sukcesów rywalem jakim jest Rodriguez. On nawet nie bierze pod uwagę porażki, a moim zadaniem jest zmiana jego świadomości na ten temat. Dobrze się prowadziłem przez okres rehabilitacji, jadłem to co powinienem, a przy okazji dałem swojemu ciału odpocząć, czego też trochę potrzebowałem. Ta przerwa w żaden sposób nie wpłynęła na mnie negatywnie, a wręcz wyszła mi na dobre - przekonuje Ward.

- Muszę pochwalić Andre za to, że po ciężkiej kontuzji wybrał tak trudną walkę. Wiem jednak, iż16 listopada to ja zwyciężę - odpowiedział pewny siebie pretendent do miana najlepszego zawodnika kategorii super średniej.