ROACH WYKLUCZA PACQUIAO-COTTO II

Redakcja, FightHype

2013-09-20

Miguel Cotto (37-4, 30 KO) to najnowszy nabytek Wild Card Gym. Portorykański gwiazdor trenuje ze słynnym Freddie Roachem i przygotowuje się w ten sposób do zaplanowanego na 5 października powrotu po dwóch punktowych porażkach z rzędu. Rywalem "Junito" na gali w Orlando będzie Delvin Rodriguez (28-6-3, 16 KO), z którym Cotto powinien sobie poradzić bez większych problemów, dlatego jego szkoleniowiec mówi już o kolejnych wyzwaniach.

Wśród potencjalnych rywali Cotto są Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO) i Giennadij Gołowkin (27-0, 24 KO), ale nie Manny Paquiao (54-5-2, 38 KO), który w 2009 roku po świetnej walce pokonał Miguela przez techniczny nokaut w 12. rundzie.

- Mamy wiele opcji. Jest Martinez, Giennadij... Tylko Pacquiao nie wchodzi w grę, bo są teraz przyjaciółmi - powiedział Roach. - Nie pozwolę im na stoczenie kolejnej walki. Są w jednej drużynie. Każdy inny rywal wchodzi w grę. Managerzy Cotto wybiorą mu najlepszego przeciwnika za najlepsze pieniądze. Jego reżim treningowy jest być może tak dobry jak u Pacquiao. To jeden z najciężej pracujących zawodników, jakich spotkałem.