MOLINA CHCE WALKI Z 'CANELO' I COTTO

Redakcja, ESPN

2013-09-18

W minioną sobotę Carlos Molina (22-5-2, 6 KO) zdobył upragniony tytuł mistrza świata wagi junior średniej. Meksykanin teraz chciałby przystąpić do obrony pasa federacji IBF jak najszybciej, najchętniej z kimś ze znanym nazwiskiem. Na celownik wziął sobie Saula Alvareza (42-1-1, 30 KO) oraz Miguela Cotto (37-4, 30 KO), czyli absolutny "Top" swojej dywizji.

- Chciałbym przystąpić do pierwszej obrony tak szybko jak to tylko możliwe. Jeśli to realne, to jeszcze przed końcem roku. Marzy mi się spotkanie z Alvarezem bądź Cotto, bo tylko pokonując ich mogę potem przybliżyć się do walki z Floydem Mayweatherem. Póki co nie myślę nawet o nim, a o "Canelo" i Miguelu - przyznał Molina.

- Carlos to chyba jedyny obecnie mistrz świata w tym limicie, który nie wspomina o walce z Floydem. Jeśli natomiast Alvarez i Cotto myślą o rewanżu z Mayweatherem, muszą najpierw zmierzyć się z Moliną. On sobie z nimi poradzi i w ten sposób utoruje sobie bez gadania drogę do Floyda - przekonuje promujący nowego championa Leon Margules.