CHARR ZNÓW WYZWAŁ KLICZKĘ DO REWANŻU

Redakcja, Fightnews

2013-09-14

Manuel Charr (24-1, 14 KO) nie daje o sobie zapomnieć. Teraz na dwa tygodnie związał się z programem typu "Reality Show" emitowanym przez stację SAT 1. To “Celebrity Big Brother”, w którym udział bierze między innymi David Hasselhoff. I nie jest chyba niespodzianką, że Niemiec z libańskimi korzeniami kolejny pojedynek stoczy 19 października w Lipsku podczas gali Stieglitz vs Ekpo, transmitowanej przez... ten sam kanał SAT 1.

Jako iż program cieszy się sporą oglądalnością, Charr wykorzystał okazję i wyzwał na jego antenie Witalija Kliczkę (45-2, 41 KO) do walki rewanżowej. Przypomnijmy, że mistrz świata wagi ciężkiej według federacji WBC pokonał rok temu Manuela przez TKO w czwartej rundzie na skutek kontuzji pękniętej powieki, lecz do czasu przerwania rywalizacji miał sporą przewagę i nawet rzucił pretendenta na deski. Ten jednak nigdy nie pogodził się z porażką.

- Chcę najpierw zunifikować wszystkie regionalne pasy WBC, które doprowadzą mnie do rewanżu z Witalijem. To jeszcze nie koniec - odgraża się Charr, który wszedł do programu w koszulce z napisem "Mistrz świata WBC".

Prawdopodobnym rywalem Niemca w Lipsku pozostaje przeciętny technicznie, ale mocno bijący Rosjanin Denis Bachtow (36-8, 24 KO). - Mam tutaj odpowiednie zaplecze i trenuję cały czas - zapewnia Charr.