MARQUEZ BĘDZIE JESZCZE SILNIEJSZY?

Luis Sandoval, boxingscene.com

2013-08-27

W ostatnim występie Juan Manuel Marquez (55-6-1, 40 KO) nieoczekiwanie odwrócił bieg czasu i znokautował samego Manny'ego Pacquiao (54-5-2, 38 KO). Wszyscy byli pod wrażeniem niesamowitej siły meksykańskiego weterana, który od wielu lat nie prezentował się w ringu tak dobrze. Jego obóz zapewnia, że na Tima Bradleya (30-0, 12 KO) "Dinamita" będzie jeszcze lepiej przygotowany.

- Tym razem zobaczycie Juana Manuela Marquez zupełnie innego od tego, który walczył z Pacquiao. Będzie bardzo silny, ale znacznie szybszy. Da latynoskim kibicom kolejne wielkie zwycięstwo - zapewnia trener Nacho Beristain.

Wiele osób podejrzewa 40-letniego Marqueza o stosowanie nielegalnych środków dopingujących, ale nikt nie ma na to dowodów. Beristain sam dziwi się, że jego podopieczny może w tak zaawansowany wieku prezentować się lepiej niż jeszcze przed paru laty.

- Pracujemy nad szybkością, żeby nie dać szans Bradleyowi, której z niej słynie. Pracujemy też na defensywą, bo jeśli sprawiasz, że Bradley pudłuje, jego energia drastycznie spada. Zamierzamy pokonać go po meksykańsku - dodaje legendarny szkoleniowiec. - Marquez wspiął się na zupełnie nowy poziom, co w jego wieku jest dziwne. Znów wszystkich zaskoczy.