'BRONER WALCZY TYLKO ZE SZTYWNIAKAMI'

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2013-08-23

Floyd Mayweather Senior twierdzi, że bardzo wielu zawodników próbowało kopiować styl walki jego syna, ale żaden nie wyszedł na tym zbyt dobrze. Teraz Floyda Mayweathera Juniora (44-0, 26 KO) naśladuje jego bliski przyjaciel Adrien Broner (27-0, 22 KO), ale słynny szkoleniowiec przewiduje, że na najwyższym poziomie sprawi mu to problemy - tak jak było w przypadku Andre Berto (28-3, 22 KO).

- Następnym, któremu się to przydarzy, gdy tylko wyjdzie do ringu z odpowiednim bokserem, będzie właśnie Broner. Do tej pory idzie mu dobrze. Wychodzi mu to najlepiej, ale walczył tylko ze sztywniakami. Nie miał jeszcze przed sobą żadnego prawdziwego pięściarza - powiedział Senior.

- Kiedy będzie miał mocnego rywala, zapomni o zejściach. One przestaną istnieć, możecie mi wierzyć. Zabraknie wszystkich elementów [zapożyczonych od stylu Mayweathera - red.] - kończy Floyd. Pojawia się jedno pytanie: czy Senior nie wie o bliskiej przyjaźni swojego syna z Bronerem, czy już teraz zaczyna promocję "walki, do której nigdy nie dojdzie"?