'GOŁOWKIN MUSI WALCZYĆ ZE STEVENSEM'

Rick Reeno, boxingscene.com

2013-08-05

Sampson Lewkowicz, doradca mistrza świata federacji WBC w wadze średniej - Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO), uważa, że champion WBA i IBO, Giennadij Gołowkin (27-0, 24 KO), powinien zmierzyć się z Curtisem Stevensem (25-3, 18 KO), jeśli chce myśleć o wielkiej walce z "Maravillą".

- On musi walczyć z kimś takim jak Stevens, bo toczenie pojedynków z zawodnikami wagi junior średniej lub ofiarami Martineza nic mu nie da. Walka z kimś pokroju Stevensa wyniesie Gołowkina na wyższy poziom i da mu możliwość skrzyżowania rękawic z Martinezem na gali PPV - oświadczył Lewkowicz, który przed laty sprowadził Argentyńczyka do Stanów Zjednoczonych.

- Po walkach z Martinezem nikt nie jest już taki sam. Oni nigdy nie wracają do siebie. Macklin, Williams, Dzinziruk, Pavlik, Cintron... żaden nie był już potem sobą. Po starciu z Martinezem pięściarze nie są już tacy sami mentalnie i psychicznie, więc znokautowanie kogoś, kto przegrał już z Sergio nie jest żadnym osiągnięciem. Gołowkin nie powinien walczyć z Murrayem, który oberwał już od Martineza, tylko wybrać Stevensa. Byłby faworytem tego pojedynku, bo Stevens nie ma mocnej szczęki - dodaje Lewkowicz.