BRUTALNY ORTIZ

Redakcja, Fightnews

2013-07-25

Luis Ortiz (20-0, 17 KO) uważany jest przez wielu za wschodzącą gwiazdę wagi ciężkiej i przymierza się go do starcia z Rusłanem Czagajewem w niedalekiej przyszłości. Póki co jednak Kubańczyk pomimo iż notowany już na drugim miejscu rankingu federacji WBA, tak naprawdę nie napotkał jeszcze na swojej drodze kogoś nawet z zaplecza czołówki.

Teraz jego ofiarą padł Joseph Rabotte (11-26-1, 3 KO), któremu pomimo fatalnego rekordu trzeba oddać, że przegrywa najczęściej z uznanymi markami, a na swoim rozkładzie ma dwóch znanych zawodników - Kevina Burnetta oraz Taurusa Sykesa. W rywalizacji z Kubańczykiem był już jednak bez szans i został brutalnie znokautowany w drugiej rundzie kombinacją trzech ciosów.

- To był najcięższy nokaut jaki widziałem w życiu. Jesteśmy gotowi na każdego na świecie. Ten dzieciak po prostu rozjeżdża rywali, a do tego jest bardziej doiświadczony niż niemal każdy inny zawodnik wagi ciężkiej. Kibice boksu mogą być nim zachwyceni - powiedział zadowolony Dino Spencer, który pełni rolę szkoleniowca Ortiza.