MASTERNAK: SZYKUJE SIĘ CIEKAWA WALKA

Redakcja, Informacja własna

2013-07-18

Na oficjalnej stronie Mateusza Masternaka (30-0, 22 KO) pojawił się nowy wpis. Mistrz Europy w wadze junior ciężkiej zdradza, że niespecjalnie interesuje go potyczka z Jeremym Ouanną (14-8, 3 KO) i bardziej prawdopodobny jest jego pojedynek z mocniejszym rywalem, gdzie zwycięstwo znacząco przybliży Polaka do walki o tytuł mistrza świata.

Federacja EBU podtrzymała swoją decyzję o tym, że oficjalnym pretendentem do walki ze mną pozostaje Jeremy Ouanna, nawet mimo jego porażki z Breidisem w ostatniej walce. Wspólnie z moim promotorem stwierdziliśmy jednak, że walka z tym rywalem nie ma dla mnie większego sensu i sportowo jest dla mnie niewielkim wyzwaniem. Dlatego rozważamy różne kierunki. Kalle Sauerland zaproponował mi bardzo ciekawą walkę, z mocnym, niebezpiecznym rywalem, która znacząco przybliżyłaby mnie do walki o mistrzostwo świata, które jest przecież moim celem. Od razu zaakceptowałem przedstawionego mi oponenta i jesteśmy bliscy obrania tego kierunku. W najbliższych dniach ogłoszę, jakie podjęliśmy decyzje, ale wszystko wskazuje na to, że czeka mnie bardzo ciekawa walka, która będzie dla mnie wyzwaniem i kolejnym krokiem w rozwoju mojej kariery.

Cały czas jestem w ciężkim treningu przygotowawczym przed walką. Wydaje się, że wnioski wyciągnięte z pewnych błędów przed walką z Corbinem przynoszą dobre skutki i w najbliższej walce będę mógł pokazać pełnię swoich możliwości. Niedługo wybieram się na sparingi do Berlina, gdzie zamierzamy nadać ostateczny szlif mojej formie. Pozdrowienia dla wszystkich trzymających za mnie kciuki!

Mateusz Masternak