CHAVES ZAPOWIADA NOKAUT NA THURMANIE

Redakcja, notifight.com

2013-07-17

W ostatni weekend lipca dojdzie do pojedynku dwóch niepokonanych puncherów, którzy ocierają się o czołówkę wagi półśredniej. Mistrz świata WBA w wersji Interim, Argentyńczyk Diego Chaves (22-0, 18 KO), będzie bronił swojego pasa w walce z Keithem Thurmanem (20-0, 18 KO). Nikt nie oczekuje przy tym starciu werdyktu sędziów.

- Walka skończy się w dziesiątej rundzie, Thurman będzie leżał - zapowiada 27-letni Chaves. - Wiemy, że to trudna walka, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Widzieliśmy ostatnich pięć jego występów. Thurman ma siłę, ale na jakieś 3-4 rundy. Kluczem do zwycięstwa będzie boksowanie, trafianie go i unikanie mocnych ciosów w pierwszych czterech rundach. Potem weźmiemy się do pracy, bo jego siła i szybkość spadają, jeżeli walka trwa dłużej.

- Muszę wygrać te 3-4 rundy, a potem wziąć się do pracy i od piątej odsłony zacząć wywierać pressing. Thurman nie jest przyzwyczajony do walki na wstecznym i przyjmowania ciosów. Będę pierwszym jego rywalem, który walczy w ten sposób. Kiedy puszczę ręce w ruch, zranię go. Głęboko wierzę w to, że znokautuję go w dziesiątej rundzie - kończy "La Joya".