RAFAŁ SODÓR PRZECHODZI NA ZAWODOWSTWO

Redakcja, eostroleka.pl

2013-07-16

Ostrołęczanin Rafał Sodór przygotowuje się w Anglii do pierwszej walki zawodowej. Wychowanek Victorii Ostrołęka zadebiutuje już wkrótce podczas gali boksu zawodowego w Londynie. Będzie to pierwszy w historii ostrołęcki pięściarz-profesjonalista.

Debiut Sodóra w wadze superśredniej zaplanowano na 3 sierpnia podczas gali, która odbędzie się w londyńskim Camden Centre, a jej organizatorem będzie grupa promotorska Hellraiser Boxing. Pojawiły się nawet plakaty informujące o debiucie ostrołęckiego boksera, który liczy na wsparcie swoich kibiców w Londynie. Bilety na galę nabyć można pod numerem telefonu +44 775 335 24 24. Rywal Rafała jak na razie nie jest znany.

Rafał Sodór ma 23 lata, jest to dwukrotny młodzieżowy Mistrz Polski w boksie, zwycięzca Grand Prix PZB. Triumfy święcił w barwach Victorii Ostrołęka pod okiem trenera Mieczysława Mierzejewskiego. Był członkiem olimpijskiej kadry narodowej, objętej przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, lecz ostatecznie nie udało mu się pojechać na Olimpiadę. W 2011 roku trenował z O'Chikara Gmitruk Team pod okiem jednego z najlepszych trenerów boksu na świecie - Andrzeja Gmitruka. Nie podpisał jednak zawodowego kontraktu i wyjechał do Anglii. Tam doskonalił swoje umiejętności z trenerem Paulem Reesem i podpisał wreszcie zawodową umowę. Ostrołęczanin udowodnił niejednokrotnie, że posiada wielki talent co w połączeniu z wykonaną pracą może dać bardzo dobry efekt.