DONAIRE BĘDZIE TRENOWAŁ W OXNARD?

Chris Robinson, hustleboss.com

2013-07-16

To zaczyna powoli robić się śmieszne. Fantastyczny Nonito Donaire (31-2, 20 KO) po porażce z rąk Guillermo Rigondeaux (12-0, 8 KO) rozważy przeprowadzenie kolejnego obozu przygotowawczego w kalifornijskim Oxnard, gdzie stacjonuje jego trener Robert Garcia, z którym przed ostatnią walkę Filipińczyk utrzymywał głównie kontakt telefoniczny.

- Czuję się dobrze - oświadczył oczekujący na narodziny pierwszego dziecka Donaire. - To w tej chwili najważniejsza sprawa. Myślę, że to mnie zmotywuje i wtedy powróci mój głód. Jestem bardzo podekscytowany.

Większą część obozów przygotowawczych przed ostatnimi występami Nonito spędzał w Undisputed Boxing Gym w północnej Kalifornii. Donaire szczerze przepada za tym miejscem, jednam podstawowym problemem jest w nim brak Garcii, który zawsze jest zapracowany w Oxnard. Tak było również ostatnio, kiedy Robert przygotowywał Riosa do rewanżu z Alvarado, a Filipińczyk trenował w tym czasie sam.

- Rozmawiałem z Robertem i asystentem Brianem Schwartzem. Trenowałem w Undisputed i naprawdę podoba mi się tutaj, ale Robert przekonuje mnie, bym dał mu szansę w Oxnard. To jedna z opcji - stwierdził Donaire.