DECYDUJĄCA FAZA MUE W KESZTHELY

Janusz Stabno, Informacja własna

2013-07-06

Na etapie półfinałowej strefy zmagań zakończyły swój udział w VII Mistrzostwach Unii Europejskiej nasze seniorki, które w starciach o wejście do finału – mimo dobrej dyspozycji – w komplecie musiały pożegnać się z turniejem. Oznacza to, że dorobek medalowy w tej grupie wiekowej wyraża się czterema brązowymi medalami.

Najbliżej zwycięstwa z naszych zawodniczek była Sandra Kruk, która w opinii części obserwatorów tej walki nie zasłużyła na przegraną z Marzią Davide (ITA). Ponadto wyrównany pojedynek z mistrzynią olimpijską – Nicolą Adams (ENG) – stoczyła Sandra Drabik, która za ringową postawę w tej konfrontacji zasługuje na uznanie. Oto wyniki spotkań półfinałowych naszych zawodniczek w grupie seniorek:

Sandra Drabik (51 kg) przegrała 0:3 z Nicolą Adams (ENG), 0:3
Sandra Kruk (57 kg) przegrała 1:2 z Marzią Davide (ITA), 1:2
Wioletta Michalska (81 kg) przegrała przez TKO 3 z Sarah Scheurich (GER),
Sylwia Kusiak (+81 kg) przegrała 0:3 z Emine Buzduman (TUR).

W pozostałych grupach wiekowych Polki zanotują jednak na swoim koncie znacznie lepszy bilans medalowy. Już teraz wiadomo, że w grupie kadetek nasze młode pięściarki zdobyły trzy brązowe medale: Klaudia Sołtys (57 kg), Justyna Walaś (63 kg) i Paulina Sobieska (70 kg), a trzy inne nasze zawodniczki w tej grupie wiekowej awansowały do finałów unijnych mistrzostw. W tej fazie nasze kadrowiczki boksować będą:

Sara Domagała (48 kg) z Jacqui Lynch (IRL)
Larysa Sabiniarz (66 kg) z Daviną Michel (FRA)
Patrycja Mrozińska (75 kg) z Emą Kozin (SLO)

Podobnie rzecz się ma z naszymi juniorkami, które do dwóch brązowych krążków: Laura Grzyb (54kg) i Martyna Gil (81 kg) już dopisały trzy miejsca w finałach turnieju, w których walka toczy się o medale ze szlachetniejszego kruszcu i tytuły mistrzowskie. Tutaj Polki zmierzą się kolejno:

Paulina Jakubczyk (57 kg) z Niamh Ball (IRL)
Elizabeta Wójcik (75 kg) z Olivią E. Maky (GER)
Gabriella Pawlicka (+81 kg) z Vivien Banicz (HUN)