MAYWEATHER NIE CHCE ODEJŚĆ ZA PÓŹNO

Keith Idec, boxingscene.com

2013-06-27

14 września w MGM Grand w Las Vegas Floyd Mayweather Junior (44-0, 26 KO) postawi kolejny krok w swojej bogatej karierze zawodowej. Jego rywalem będzie bardzo wymagający mistrz wagi junior średniej WBC oraz WBA Super - niepokonany Saul Alvarez (42-0-1, 30 KO). Walka odbędzie się w umownym limicie do 152 funtów.

"Money" podczas jednej z konferencji prasowych promujących wielkie starcie odwołał się do stanu zdrowia legend pięściarstwa po zakończeniu bokserskiej kariery. Amerykanin przywołał tu przykłady wielkiego Muhammada Aliego (56-5, 37 KO) oraz Sugara Raya Leonarda (36-3-1, 25 KO). Floyd chce rozstać się z tą brutalną dyscypliną jako zdrowy człowiek, który zadba o swoją rodzinę.

- Chciałbym, aby Ali był w lepszej dyspozycji niż jest teraz. Mógłbym z nim żartować i miło spędzać czas. Sugar Ray Leonard ma odklejoną siatkówkę oka. Widzicie, jak wiele ci pięściarze musieli znieść. Nie chcę odchodzić tak jak oni i zaznać tego typu bólu. Sugar Ray nadal trzyma się jednak nieźle i jest legendą. Ali też nią jest. Muszę myśleć o moim życiu po zakończeniu kariery. Myślę o czwórce moich pięknych dzieci - powiedział Mayweather.

Wieloletni doradca "Moneya" - Leonard Ellerbe - przewiduje, że Floyd odejdzie z ringu jako niepokonana legenda tej dyscypliny z wielkim majątkiem na koncie.

- Floyd Mayweather Junior zawiesi rękawice na kołku jako zamożny młody mężczyzna. On będzie świetnym przykładem pięściarza, który miał fenomenalną karierę, boksował w niesamowity sposób, odszedł niepokonany z setkami milionów na koncie. Do tego będzie zdrowy - dodał Ellerbe.