ŁOMACZENKO Z WIZYTĄ W USA

Aleksiej Sukaczew, Boxingscene

2013-06-26

Dwukrotny mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata, jeden z najlepszych amatorskich bokserów wszech czasów, Wasyl Łomaczenko przebywa w tej chwili w Stanach Zjednoczonych, chcąc podpisać kontrakt z którymś z najważniejszych amerykańskich promotorów. Wraz z Ukraińcem są jego ojciec Anatolij oraz kolega z reprezentacji, Oleksandr Usyk - mistrz olimpijski z Londynu. Łomaczenko odbył już spotkania z Bobem Arumem, Richardem Schaeferem i Kathy Duvą.

- Wasyl chce zostać najlepszym zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Nie ma zamiaru tracić czasu, chce walk o mistrzostwo świata tu i teraz. Jeżeli jakiś zawodowy mistrz świata chciałby dać Wasylowi szansę walki o pas, Wasyl zgodziłby się - powiedział Egis Klimas, menadżer zaangażowany w organizację wizyty Łomaczenki. Klimas współpracuje m.in. z Siergiejem Kowaliewem, Jewgienijem Gradowiczem i Lamarem Russem.

- Nie ma dla mnie znaczenia, z kim będę walczył. Chcę walk ze ścisłą czołówką, nie obchodzi mnie nazwisko rywala. Po prostu chcę się sprawdzić przeciwko elicie - rzekł Łomaczenko. Na koniec przypomnijmy, że Ukrainiec był podobno bliski dołączenia do projektu AIBA Pro Boxing, ale jak widać wybrał ostatecznie inną drogę.