MERCHANT: SPODZIEWAŁEM SIĘ LEPSZEGO BRONERA

Chris Robinson, boxingscene.com

2013-06-24

Wieloletni komentator stacji HBO - Larry Merchant - spodziewał się dużo lepszego występu Adriena Bronera (27-0, 22 KO) w walce z Paulem Malignaggim (32-5, 7 KO). Jego zdaniem "The Problem" stracił część atutów przechodząc do wagi półśredniej.

- Byłem nieco zaskoczony. Myślałem, że Broner będzie bardziej eksplozywny. Walkę wygrał jednak zasłużenie. Interesująca jest jego wypowiedź o przenosinach do junior półśredniej. Może Broner zdał sobie sprawę, że nie będzie taki efektowny i destruktywny w limicie do 147 funtów - powiedział Merchant.

Merchant nie dziwi się również głosom rozczarowania - Broner przyzwyczaił kibiców do wygranych w wielkim stylu, przed walką zapowiadał znokautowanie "Magic Mana" i musi odpowiadać za swoje słowa.

- To kwestia oczekiwań, które on sam wykreował. On jest promowany jako nowa nadzieja boksu zawodowego w Stanach Zjednoczonych. Gdy oczekiwania są wysokie, twoje walki widowiskowe, a raz zaprezentujesz się poniżej swojego poziomu, to negatywny odbiór przez większość jest naturalną reakcją - dodał Merchant.