'DIABLO' OTWARTY NA WALKĘ Z ADAMKIEM

Kamil Wolnicki, Przegląd Sportowy

2013-06-23

Krzysztof Włodarczyk (48-2-1, 34 KO) w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" wyraził chęć walki z Tomaszem Adamkiem (48-2, 29 KO). Przypomnijmy, że w ostatni piątek "Diablo" znokautował niebezpiecznego Rachima Czakijewa (16-1, 12 KO) broniąc tytułu WBC wagi junior ciężkiej po raz piąty.

- Jakie ma pan teraz bokserskie plany?
Krzysztof Włodarczyk:
Szczerze mówiąc, myślę o przejściu do kategorii ciężkiej, ale jeszcze nie teraz. Najwcześniej chyba w przyszłym roku. Teraz chcę walczyć w swojej kategorii, najlepiej z jakimś mocnym rywalem, który pozwoliłby stworzyć fajne widowisko. No i z którym walka pozwoliłaby mi dobrze zarobić, bo to też ważne.

- To może unifikacja tytułów? Wielu kibiców marzy o walce Włodarczyk - Marco Huck.
KW:
 No jasne. Problem jest taki, że Huck nie chce boksować. Ja kolejny raz walczyłem poza Polską. Byłem we Włoszech, w USA, w Niemczech, Australii czy w Rosji. Jeśli ktoś mi powie, że chowam się w domu, jest skończonym idiotą. Nie unikam walki. Jest dobra propozycja, jadę i walczę. Do Hucka, do Niemiec też mogę się przejechać, dlaczego nie?

- A polsko-polskie walki pana interesują?
KW: 
Chyba wiem dokąd zmierzamy i lepiej nie zaczynajmy.

- Starcie z Tomaszem Adamkiem, bo to mógłby być prawdziwy hit.
KW:
 Szczerze? Gdyby Tomek chciał, to ja też jestem na tak. Możemy się spotkać, pogadać, poszukać jakichś zasad. Adamek to świetny zawodnik i faktycznie moglibyśmy dać kibicom świetną walkę.

Cały wywiad przeczytasz w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym".