ADAMEK: SKOŃCZĘ, JAK ZOSTANĘ MISTRZEM ŚWIATA

Aleksandra Szutenberg/Tomasz Turkowski, polsatsport.pl

2013-06-20

Po najnowszym, wtorkowym wpisie na oficjalnej stronie Tomasza Adamka (48-2, 29 KO), media zagrzmiały: „Adamek kończy karierę!”. Tymczasem w rozmowie z Polsatsport.pl polski pięściarz wagi ciężkiej zaprzeczył doniesieniom i sprostował informację, która pojawiła się na jego blogu. - Jak zostanę mistrzem świata, pomału będę myślał o zakończeniu kariery. Wcześniej nie ma o tym mowy - zapowiada.

Wielkie poruszenie w mediach wywołały zdania, które wczoraj pojawiły się na oficjalnej stronie Tomasza Adamka:

„(…)  kiedyś przychodzi taki czas, aby odpowiedzieć na cudze i własne pytanie, co dalej ze mną. Wierzę w wygraną walkę z Tonym (red. w sierpniu), a jesienią stanę w ringu po raz drugi w tym roku. Szanuję zdrowie i nie zmieniam planów na 2014 rok. Liczę, że w 2014 roku zakończę udanie karierę boksera zawodowego. Lata lecą, nie zamierzam służyć za worek treningowy w ringu do emerytury. Dwie przegrane walki i tytuły mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych ujmy nie przynoszą. Bardzo chcę utrwalić w pamięci fanów boksu, te moje walki, w których walczyłem i zwyciężałem, dając radość moim rodakom w kraju i zagranicą."

Zapytany o tę wypowiedź przez reportera Polsatu Sport Adamek stwierdził, że tekst edytował jego kolega i może nie do końca zrozumiał, co sam zainteresowany miał na myśli.

- Też wyczytałem wczoraj na jednym z portali, że kończę w 2014 roku. Nic mi na ten temat nie wiadomo. Powiem tak, jak będę mistrzem świata, pomału pomyślę o zakończeniu kariery - zapewnia były mistrz świata w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej.

Trenujący w Stanach Zjednoczonych polski pięściarz zdaje sobie jednak sprawę, że czasu na ringu nie pozostało mu już zbyt wiele. Dlatego stawia przed sobą tylko jedno zadanie.

- Na razie walczę i daj Boże zdrowie. Jeżeli zasłużę w przyszłym roku na walkę o mistrzostwo świata, będzie to moja ostatnia szansa. Jeżeli wygram, będę mistrzem świata wagi ciężkiej. Jeżeli nie, to trzeba będzie pomalutku zbliżać się do zakończenia kariery. Lata lecą. Niestety nie da się spędzić na ringu połowy swojego życia  - podkreśla.

Tomasz Adamek zapytany wprost, czy o ewentualnym zakończeniu jego kariery będzie można mówić dopiero po walce z Władimirem Kliczką (60-3, 51 KO) odpowiada:

- Dokładnie tak, wcześniej nie ma o tym mowy - zapowiada, Temat kończy ucinającym jakiekolwiek spekulacje zdaniem. - Walczymy, walczymy, jak tygrysy, bo trzeba iść w górę.