JANIK WYPUNKTOWAŁ RUSIEWICZA

2013-06-15

W spotkaniu kategorii cruiser Łukasz Janik (26-1, 14 KO) pokonał jednogłośnym werdyktem Łukasza Rusiewicza (13-15, 6 KO) podczas trwającej gali w Bydgoszczy.

Na samym początku pięściarz z Jeleniej Góry trafił ładnym lewym sierpowym, lecz chwilę potem sam się nadział na potężną kontrę z prawej ręki rywala.

Po minutowej przerwie i reprymendzie w narożniku Janik opanował sytuację w drugiej rundzie, a w trzeciej zyskał już wyraźnie przewagę, natomiast Rusiewicz polował na pojedynczą bombę z prawej ręki.

W czwartym i piątym starciu Janik bezkarnie trafiał długim prawym prostym, a po nim często kończył kombinację lewym sierpowym. W pewnym momencie po serii kilku ciosów przeciwnika wydawało się nawet na moment, że "Rusek" jest lekko wstrząśnięty, ale kilkanaście sekund później odpowiedział mocnym prawym podbródkiem.

Półtora minuty przed ostatnim gongiem Janik trafił jeszcze potężnym prawym overhandem, czym przypieczętował swój sukces. Sędziowie jednogłośnie typowali jego wygraną, punktując 59:55, 60:55 i 60:54.