FONFARA ROZPOCZYNA OBÓZ NA FLORYDZIE

Redakcja, Informacja prasowa

2013-06-10

W niedziele Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO) rozpoczął przygotowania do walki z byłym mistrzem świata Gabrielem Campillo (21-5-1, 8 KO).

- Walka z Gabrielem Campillo będzie chyba najpoważniejszym sprawdzianem w karierze Andrzeja, dlatego przygotowania muszą być na najwyższym poziomie. Andrzej w niedziele wyleciał na Florydę ze swoim głównym trenerem, Samem Colonną i trenerem od przygotowania siłowego Rafałem Radkowskim. Obóz jest niezbędnym elementem w całym cyklu przygotowawczym do walki takiego kalibru, bo pozwoli odizolować się Andrzejowi od codziennych spraw i skupić się tylko na przygotowaniach. Wiem, że zamierzają wspólnie z Samem codziennie wnikliwie analizować nagrania z walk Hiszpana i będą przygotowywać specjalną strategie pod niego - powiedział menadżer polskiego pięściarza, Marek Fonfara.

Na Florydzie Fonfara będzie miał świetne warunki do treningu. Cały team ma do dyspozycji olimpijski basen i w pełni wyposażoną siłownie. Treningi będą odbywały się na zewnątrz, ponieważ walka ma być na wolnym powietrzu, a temperatura powietrza obecnie na Florydzie odpowiada tej, która będzie prawdopodobnie szesnastego sierpnia w Chicago. Po powrocie Andrzej zacznie sparingi, gdzie do dyspozycji będzie miał kilku leworęcznych sparingpartnerów.

- Wszystko jest na dobrej drodze i Andrzej będzie świetnej dyspozycji. To będzie wielka gala, która przyciągnie uwagę nie tylko lokalnej publiczności w Chicago, ale wszystkich fanów boksu w Stanach Zjednoczonych . ESPN reklamuje ją, jako specjalnie zamknięcie całego sezonu cyklu ESPN Friday Fight Night w tym roku, zatem z pewnością liczba odbiorców przed telewizorami będzie okazała. Andrzej jest głodny boksu i nie może doczekać się wyjścia do ringu, gdzie pokaże, że jest jednym z najlepszych zawodników tej kategorii wagowej - dodał Marek Fonfara.