SZYMAŃSKI ODPOWIADA: WSZYSTKO ZALEŻY OD WBO

Cezary Kolasa, Informacja własna

2013-06-09

Niepokonany pięściarz występujący aktualnie w kategorii półśredniej Patryk Szymański (7-0, 2 KO) swój kolejny pojedynek stoczy 18 sierpnia na gali organizowanej przez grupę Babilon Promotion w Międzyzdrojach. Stawką ośmiorundowego starcia będzie tytuł młodzieżowego mistrza świata organizacji WBO. Podopieczny Mariusza Kołodzieja nie poznał jeszcze nazwiska swojego oponenta.

Dziś do redakcji napłynęła informacja od Krystiana Cieśnika, promotora grupy Tymex Thunder Promotion, który zaproponował wyznaczenie swojego zawodnika Patryka Litkiewicza (10-2, 5 KO) na najbliższego przeciwnika Szymańskiego. Obaj panowie wyrażają chęć zakontraktowania takiego starcia. Skontaktowaliśmy się więc z bokserem z Konina i zapytaliśmy o jego zdanie na temat potencjalnego pojedynku z "Litą”. W rozmowie z Bokser.org 20-letni pięściarz Global Boxing dość spokojnie wypowiedział się odnośnie ewentualnej potyczki z tczewianinem.

- Jeśli jest to poważna propozycja, to powinien ją na pierwszym miejscu otrzymać mój promotor (Mariusz Kołodziej – przyp.red.). Jak na razie nikt z nim nie rozmawiał w tej sprawie. Dla mnie najważniejsze jest, żeby mój najbliższy przeciwnik został zaakceptowany przez organizacje WBO, bo walka ma się odbyć o tytuł młodzieżowy tej federacji – mówi Szymański, dla którego sierpniowy pojedynek będzie trzecim tegorocznym występem. - W tym wypadku nie ma znaczenia, czy zgadzam się na takiego rywala czy nie, bo to, czy jest dobrym bokserem i czy takie starcie może mieć w ogóle miejsce,  zatwierdza WBO – zakończył.