TRYC SPRAWIŁ OGROMNĄ NIESPODZIANKĘ - MISTRZ EUROPY POKONANY!

Redakcja, Informacja własna

2013-06-03

Podczas trwających 40. Mistrzostwach Europy Seniorów w Boksie już drugie zwycięstwo zanotował reprezentujący nas w wadze półciężkiej (81 kg) Mateusz Tryc. Po odprawieniu w sobotę Niemca Kevina Kuenzela, dziś Polak trafił na broniącego tytułu Mistrza Europy, znakomitego młodego Irlandczyka, Joe Warda, rozstawionego w Mińsku z nr 1.

Mateusz zdaniem sędziów przegrał pierwszą i drugą rundę, lecz w trzeciej szalony pressing dał efekt i 20 sekund przed końcem pojedynku Polak zwyciężył przed czasem! To oznacza, że od medalu dzieli go już tylko jedna wygrana. W ćwierćfinale Tryc zmierzy się jednak z bardzo solidnym Holendrem Peterem Mullenbergiem, który dzisiaj pokonał Azera Raufa Rahimowa 3:0.

Wracając do walki Mateusza, to zgodnie z tym co obiecywał trener kadry, Hubert Migaczew, Tryc szaleńczo atakował, nadrabiając braki w wyszkoleniu niesamowitą ambicją. Zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w ostatniej minucie. A trzeba jeszcze wspomnieć, iż Ward to również młodzieżowy mistrz świata, gwiazda teamu British Lionhearts z ligi WSB i wielka nadzieja brytyjskiego boksu.