KUBA OFICJALNIE W ROZGRYWKACH WSB

Redakcja, worldseriesboxing.com

2013-06-03

To już pewne - w czwartym sezonie rozgrywek pięściarskiej ligi World Series of Boxing po raz pierwszy zobaczymy ekipę Kubańczyków. Podpisy na kontraktach zostały złożone i obie strony wydają się być usatysfakcjonowane osiągniętym porozumieniem. Będą to pierwsze starty zawodowe na Kubie od blisko 50 lat!

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że tygodnie długich negocjacji kończy ten symboliczny moment podpisania kontraktów. Szanujemy się nawzajem, zasady są przejrzyste, zatem spodziewamy się, że to dopiero początek bardzo owocnej współpracy. Do startów przygotowujemy się już z wielkim entuzjazmem - powiedział Alberto Puig de la Barca, prezydent Kubańskiego Związku Bokserskiego.

Kubańska ekipa nie liczy na sukces w pierwszym sezonie i potraktuje występy w lidze jako inwestycję w swoich pięściarzy przed najważniejszymi imprezami międzynarodowymi.

- Naszym celem na przyszły sezon nie jest finał rozgrywek, a zbieranie cennego doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że te starty pomogą naszym pięściarzom w lepszym przygotowaniu do Mistrzostw Świata, Mistrzostw Kontynentu oraz najważniejszej imprezy, Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro - dodał de la Barca.