CARABALLO: LOPEZ POWRÓCIŁ

Rey Colon, boxingscene.com

2013-05-28

15 czerwca w Dallas mistrz WBO wagi piórkowej, Mikey Garcia (31-0, 26 KO) wyjdzie do ringu z byłym mistrzem tej kategorii, Juanem Manuelem Lopezem (33-2, 30 KO). Dla Garcii będzie to pierwsza obrona tytułu zdobytego w styczniu po pokonaniu przed czasem twardego Orlando Salido (39-12-2, 27 KO).

Trener Portorykańczyka, Alex Caraballo jest pewny, że jego podopieczny jest w stanie sprawić niespodziankę i ponownie wygrać tytuł.

- Garcia jest młody i silny, jednak gdy walczył z mańkutami nie prezentował się dobrze. Ta walka zakończy się przez nokaut. Garcia jest stworzony dla Lopeza. Mój podopieczny jest bardzo zmotywowany - twierdzi Caraballo.

Częstym problemem "Juanmy" było osiągnięcie limitu wagowego. Tym razem jego trener jest przekonany, że jeszcze w tym tygodniu Lopez powinien być już bliski zrobienia wagi przed jednym z najważniejszych starć w karierze.

- Po wylocie do Teksasu będziemy już blisko limitu. Po kontuzji lewego policzka pozostał mały ślad. Juan sparował z Nievesem i prezentował się świetnie. Powtórzę raz jeszcze - Juanma powrócił do dawnej formy i naszym celem jest mistrzostwo świata w limitach 130 i 135 funtów - dodał Caraballo.