SULAIMAN NIEUGIĘTY, ALVAREZ BĘDZIE MUSIAŁ WYBIERAĆ POMIĘDZY WBC I WBA

Redakcja, World Boxing News

2013-05-27

Jeszcze rano cytowaliśmy Eddy'ego Reynoso - menadżera Saula Alvareza (42-0-1, 30 KO), który przekonywał iż jego zawodnik będzie chciał utrzymać w posiadaniu dwa zunifikowane pasy, zarówno federacji WBC, jak i ten zdobyczny organizacji WBA. Problem w tym, że Jose Sulaiman nie ma zamiaru zrobić dla "Canelo" wyjątku i nadal upiera się, by Meksykanin zrezygnował z jednego z nich.

Już przed walką prezydent WBC ogłosił, że zwycięzca będzie miał dziesięć dni na deklarację przy jakim tytule zamierza zostać. Niektórzy mieli nadzieję, że Sulaiman odpuści sobie ten idiotyczny pomysł, ale założyciel i wieczny prezydent WBC nadal upiera się przy swoim.

ABSURDY WBC: ŻADNYCH UNIFIKACJI >>

- Nasza federacja zatwierdziła ten pojedynek tylko pod warunkiem, że tryumfator będzie zmuszony podjąć potem decyzję o tym, przy jakim pasie zostanie, a jaki odda. Z góry uprzedziliśmy o tym grupę Golden Boy Promotions jak i obu zawodników. Mam nadzieję, że Alvarez zostanie przy nas, ale jeśli zdecyduje się na WBA, wówczas doprowadzimy do walki o wakujący tytuł - zapowiedział Sulaiman.

Przypomnijmy, iż Alvarez zunifikował pasy WBC i WBA pokonując pięć tygodni temu jednogłośną decyzją sędziów Austina Trouta.