OQUENDO I PETKOVIC GŁÓWNYMI KANDYDATAMI DO WALKI Z CHISORĄ

Redakcja, Media niemieckie

2013-05-27

20 lipca kontrowersyjny Dereck Chisora (16-4, 10 KO) wystąpi podczas gali organizowanej przez Franka Warrena w Londynie. W środę angielski promotor ma podać przeciwnika, z którym zmierzy się ''Del Boy''. Wcześniej kilku kandydatów odrzuciło oferty walki z Chisorą.

Głównym celem Tysona Fury'ego jest w tej chwili walka z Kubratem Pulewem, która przybliżyłaby go do pojedynku o mistrzostwo świata. Innego potencjalnego przeciwnika Chisory, Davida Price'a czeka rewanż z Tonym Thompsonem, natomiast Deontay Wilder - przedwcześnie ogłaszany niedawno jako rywal ''Del Boya'' - jest oskarżony o pobicie kobiety i nie może opuszczać Stanów Zjednoczonych.

W tej sytuacji najpoważniejszym kandydatem do walki z podopiecznym Warrena jest Fres Oquendo (35-7, 23 KO), którego ósmego czerwca czeka jednak walka z Derricem Rossym i nie wiadomo, czy Portorykańczyk szybko przyjmie kolejne wyzwanie. Niespodziewanie do gry wkroczył zatem Alexander Petkovic (47-4-4, 25 KO). Związany z Warrenem matchmaker Dean Powell ma spotkać się Rainerem Gottwaldem, menadżerem Petkovica i rozmawiać o szczegółach ewentualnej walki.