NARVAEZ OBRONIŁ TYTUŁ PO RAZ SIÓDMY

2013-05-26

Ubiegłej nocy na gali w Buenos Aires 37-letni Omar Andres Narvaez (39-1-2, 20 KO) już po raz siódmy obronił tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze super muszej. Tym razem "El Huracán" nie miał łatwego zadania i musiał zadowolić się niejednogłośnym zwycięstwem nad mocnym Felipe Orucutą (27-2, 23 KO).

Młodszy o dekadę meksykański pretendent wyszedł do ringu bardzo zdeterminowany i w pierwszej połowie walki dominował dzięki większej aktywności. Narvaez szybko zdał sobie sprawę, że nie może walczyć w ten sposób przez trzy minuty każdej rundy, więc skupił się na oszczędzaniu energii i atakach w samej końcówce. Jak się okazało - próby "kradzieży" wyrównanych starć okazały się kluczowe.

Po ostatnim gongu wydawało się, że tytuł powinien zmienić właściciela, ale dwaj sędziowie opowiedzieli się za lokalnym faworytem (115-113, 115-113), podczas gdy trzeci widział wyraźną wygraną Orucuty (118-110).