15 CZERWCA 'WOJAK BOXING NIGHT' W BYDGOSZCZY

Redakcja, Informacja własna

2013-05-23

15 czerwca w bydgoskiej hali Łuczniczka odbędzie się kolejna gala z cyklu „Wojak Boxing Night”, na której w walce wieczoru utalentowany Artur Szpilka (14-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z 38-letnim Brianem Minto (37-5, 24 KO). Amerykanin noszący ringowy przydomek "Bestia" od grudnia 2009 roku poniósł trzy porażki przed czasem (kolejno z rąk Arreoli, Hucka i Grano), ale odniósł też trzy zwycięstwa. Największe sukcesy w karierze Minto to zadanie pierwszej porażki Donnellowi Holmesowi (TD 4), dwa nokauty w walkach z Vinnym Maddalone i poddanie Axela Schulza. Starcie obu pięściarzy zakontraktowane zostało na dziesięć rund.

W Bydgoszczy wystąpi również niepokonany Paweł Kołodziej (31-0, 17 KO). Wysoko notowany w rankingach najważniejszych organizacji pięściarz powrócił niedawno po kontuzji, uniemożliwiającej mu toczenie kolejnych potyczek przez okres kilku miesięcy. 20 kwietnia w Rzeszowie Kołodziej pokonał na punkty doświadczonego Richarda Halla, posyłając go również na deski w czwartej rundzie. W Bydgoszczy stoczy 8-rundowy pojedynek.

Fightcard czerwcowej gali uzupełni występ powracającego po przegranej z rąk Leonarda Bundu Rafała Jackiewicza (8 rund), Łukasza Janika (6 rund) oraz Damiana Trzcińskiego, Krzysztofa Kopytka i Przemysława Runowskiego (wszyscy 4 rundy).

Transmisje z tej imprezy pokaże Polsat Sport oraz Polsat Otwarty. Serdecznie zapraszamy.