REKOWSKI WYGRYWA PRZEZ EFEKTOWNY NOKAUT

Adam Jarecki, Informacja własna

2013-05-19

Marcin Rekowski (9-0, 8 KO) rewelacyjnie zaprezentował się podczas dzisiejszej walki z Elijahem McCallem (11-3-1, 10 KO). Amerykanin przyjął wiele piekielnych sierpowych Polaka ostatecznie przegrywając przez nokaut w 5. rundzie.

Od pierwszej rundy obaj pięściarze narzucili dość wysokie tempo walki. "T-Rex" kilkakrotnie trafił mocno lewym sierpowym. W drugiej rundzie Elijah ruszył do ataku, jednak doświadczony Rekowski klinczował wybijając go z rytmu. W końcowej fazie kolejne lewe sierpy mocno rozbiły nos Amerykanina. Trzecia odsłona przyniosła zdecydowany atak Polaka, który wyczuł pierwszy kryzys rywala. Na minute przed gongiem prawdziwa kanonada sierpów spadła na głowę Amerykanina, jednak ten nie padł na deski. W czwartej rundzie Polak bez skrupułów wykorzystywał błędy swojego rywala łapiąc kolejne punkty. Młody McCall wracał do narożnika z mocno zakrwawioną twarzą. Nokaut wisiał w powietrzu.

Zmaltretowany Amerykanin w piątej odsłonie dalej dzielnie przyjmował ciosy, jednak w pewnym momencie przyjął straszliwy prawy sierpowy, a po nim kolejne mocne bomby, po których poszedł na deski. Sędzia postanowił przerwać nierówne zawody.