McDONNELL MISTRZEM ŚWIATA

Leszek Dudek, Informacja własna

2013-05-11

Sporą niespodziankę sprawił na gali w Doncaster miejscowy bohater Jamie McDonnell (21-2-1, 9 KO). Kilka minut temu 27-letni bokser został pierwszym w historii swego miasta mistrzem świata w zawodowym boksie. Po bardzo dobrej i momentami szalenie zaciętej walce McDonnell pokonał faworyzowanego Julio Ceję (24-1, 22 KO) i zdobył wakujący pas IBF w wadze koguciej. Sędziowie punktowali: 114-114, 115-113 i 118-110.

Młody meksykański puncher, w którego narożniku stoi sam Nacho Beristain, zaczął bardzo dobrze i swoimi mocnymi ciosami spychał Anglika do głębokiej defensywy. W czwartej odsłonie McDonnell zrozumiał, że jest w stanie przyjmować bomby rywala i w końcu wziął się do pracy. Jamie wykorzystywał swoją przewagę szybkości i wygrywał wymiany. W drugiej połowie walki udało mu się nawet zranić Ceję, ale Meksykanin pokazał niesamowite serce do walki i nie poddawał się do samego końca.