POWRÓT FONFARY 16 SIERPNIA NA STADIONIE US CELLULAR W CHICAGO

Redakcja, Informacja prasowa

2013-05-08

Dziś na stadionie US Cellular drużyny White Sox w Chicago odbyła się sesja zdjęciowa, która rozpoczęła oficjalną promocję wielkiej gali boksu zawodowego z Andrzejem Fonfarą (23-2, 13 KO) w roli głównej. Polak ma wystąpić 16 sierpnia, a jego prawdopodobnie będzie Gabriel Campillo (21-5-1, 8 KO) - były mistrz świata federcji WBA w wadze półciężkiej. Obóz Fonfary potwierdzi te informację lub zaprzeczy w ciągu tygodnia. W stawce pojedynku znajdzie się oczywiście należący do Andrzeja tytuł IBO w limicie 175 funtów.0

Będzie to pierwsza walka Fonfara po kontuzji, jakiej doznał podczas ostatniej walki z Tommym Karpencym. Nasz zawodnik rozpoczyna już przygotowania do najbliższego występu. Do 8 czerwca będzie trenował w Chicago, a potem wybierze się na dwutygodniowy obóz na Florydzie.

Będzie to jedna z największych gal bokserskich w Chicago od wielu lat. Ostatni raz walka bokserska na stadionie w Chicago odbyła się w 1962 roku, kiedy Sonny Liston pokonał przez nokaut Floyda Pattersona w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Spodziewana jest bardzo liczna frekwencja i organizatorzy planują zwiększenie ilości miejsc z 12 tyś dla widzów chcących obejrzeć walkę na żywo. Gala będzie transmitowana przez ESPN w popularnym cyklu Friday Fight Nights, spodziewana jest także transmisja gali w Polsce. Na tej samej gali prawdopodobnie wystąpi Artur Szpilka (14-0, 11 KO), który da rewanż Mike'owi Mollo (20-4-1, 12 KO).

Co prawda do gali zostało jeszcze 15 tygodni, ale na U.S. Cellular Field można było już wyobrazić sobie niepowtarzalną atmosferę i wspaniały doping . Mam nadzieję , że ta gala przejdzie do historii - oświadczył 25-letni Fonfara.